Aktualności

Rynek ubezpieczeń: Ergo Hestia oferuje CarSharing

Ergo Hestia razem z wypożyczalnią aut Panek uruchomiła w Warszawie pilotaż programu CarSharing – wynajmu ekologicznych aut zastępczych na godziny. Do dyspozycji zainteresowanych jest flota 300 samochodów.

Klienci zainteresowani CarSharingiem po instalacji specjalnej aplikacji będą mogli wybrać zaparkowane najbliżej nich auta. Przez pierwszych 5 dni otrzymają od Ergo Hestii na swoje konto w aplikacji 100 zł za każdy dzień na wykorzystanie w ramach CarSharingu. Kolejne dni są naliczane zgodnie okresem, w jakim przysługiwałby im pojazd zastępczy. Kwota ulega kumulacji, tzn. rzadsze korzystanie z auta w danym dniu umożliwia częstsze w kolejnych.

Nowy system różni się od klasycznego pojazdu zastępczego – również pod względem kosztów. Teraz w ramach ryczałtu poszkodowani nie będą musieli martwić się o koszty paliwa czy parkowania na obszarze, gdzie będą dostępne auta w systemie CarSharing. Niewykorzystaną kwotę klienci będą mogli wykorzystać jeszcze przez 3 miesiące po zakończeniu wynajmu na czas naprawy auta.

- Zdecydowaliśmy się wypróbować to rozwiązanie z kilku powodów – mówi Kazimierz Majdański, dyrektor zarządzający Biurem Likwidacji Szkód Ergo Hestii. – Po pierwsze carsharing to trend, który już sprawdza się na świecie, i pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy stanie się on powszednim rozwiązaniem w Polsce. Wierzę, że w ten sposób zrealizujemy potrzebę wielu osób, które dziś chcą wykorzystywać auto wtedy, gdy go rzeczywiście potrzebują. Między innymi dlatego klienci będą mogli wykorzystać doładowaną przez nas kwotę na indywidualnym koncie przez kolejnych trzech miesięcy po zakończeniu teoretycznego wynajmu. Nasze statystyki pokazują, że będzie to z korzyścią dla klienta – zarówno pod względem czasowym, jak też finansowym – dodaje.

Flota 300 samochodów, którą Panek udostępnia klientom ubezpieczyciela, składa się z hybrydowych aut Toyota Yaris.

- Z Ergo Hestią współpracujemy od lat, udostępniając pojazdy zastępcze w tradycyjnym wynajmie – dodaje Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek. – CarSharing to nie tylko nowoczesna forma transportu, to trend, możliwość realnego wpłynięcia na zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń w miastach i dostępność miejsc parkingowych. Jak podają badania, wykorzystując CarSharing i planując podróż samochodem na minuty, robimy to nawet trzy razy wydajniej. Przejeżdżamy mniej kilometrów, zyskujemy na czasie i przy okazji wpływamy na ogół transportu i przepustowość ruchu w miastach. Nasza usługa będzie już niebawem dostępna w innych większych polskich aglomeracjach. Coraz więcej osób chce korzystać z CarSharingu, wiele rezygnuje z samochodu prywatnego, który przez ponad 90% czasu jest nieużywany – podkreśla.

Celem projektu, oprócz zapewnienia pojazdu zastępczego w ramach likwidacji szkody z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku, jest wykorzystanie programu do promocji idei ekonomii współdzielenia i ekologii.

Klienci w każdej chwili mogą zrezygnować z pojazdu udostępnionego w ramach CarSharingu i wrócić do klasycznego wynajmu pojazdu zastępczego. Dni, za które naliczony został ekwiwalent, zostaną odjęte od dni, w których przysługuje im pojazd zastępczy. Kwota dodawana na konto klienta w aplikacji to zamiennik wynajmu.
AM, news@gu.com.pl
(źródło: Ergo Hestia)

zapytaj o ubezpieczenie

nasi
partnerzy

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.